latinica  ћирилица
07/10/2025 |  15:27 ⇒ 18:19 | Аутор: РТРС

Инфраструктурни проблеми у Хан Пијеску рјешавају се заједничким радом Владе Српске и општине (ВИДЕО)

Влада Републике Српске и општина Хан Пијесак заједнички ће рјешавати инфраструктурне и друге проблеме на подручју ове локалне заједнице, договорено је на састанку предсједника Милорада Додика, премијера Саве Минића и неколико министара с начелником општине Слободаном Ђурићем.
Милорад Додик - Фото: РТРС
Милорад ДодикФото: РТРС

Најављена је модернизација пута према Равној Романији и Палама, обнова виле Карађорђевића, извориште, али и гасовод који ће бити доведен у Хан Пијесак.

Ипак, као најзначајнији пројекат наглашен је Ски- центар "Игриште". Уз разговор о инфраструктури, озваничен је и прелазак начелника Хан Пијеска, Слободана Ђурића, из СДС у СНСД.

- Рјешавања тих проблема су у интересу сваког човјека. Драго ми је да смо кроз инвестицију на Игриштима допринијели да се овај цијели регион подигне - додао је Додик.

Он је истакао да ће ту бити изграђен и хотелски комплекс којим ће бити ријешено питање смјештаја и боравка људи на Игриштима.

- Након изградње Игришта, велики је интерес људи за ову локацију што још једном потврђује да је била исправна одлука Владе да у Игришта уложи око 70 милиона КМ. Модернизован је и путни правац од Зворника преко Милића, Хан Пијеска до Сокоца, а модернизација ће бити настављена даље према Равној Романији и Палама. Радићемо на томе да све инфраструктурни проблеме ријешимо, а међу њима је свакако најважније рјешавање проблема изворишта за шта ће Влада издвојити 450.000 КМ. Тај проблем са водом ријешићемо што прије - рекао је Додик.

Он је навео и да ће Влада Републике Српске помоћи да се заврши обнова виле Карађорђевића, што ће бити од користи за грађане Хан Пијеска и цијеле Републике.

Према његови ријечима, у ту сврху Влада ће издвојити новац и дозначити општини.

Предсједник Владе Републике Српске Саво Минић, изјавио је да изузетно цијени одлуку начелника општине Хан Пијесак Слободана Ђурића да у наредном периоду заједно наставе активности, не само када је ријеч о Ски-центру "Игришта", већ и другим пројектима.

Начелник општине Хан Пијесак Слободан Ђурић додао је да су Влада Српске и општина одлучили да заједно наступе у наредном периоду.

- Радићемо Краљево насеље и још многе пројекте. Осим тога, радићемо и водоизвориште, инвестиција ће коштати око четири милиона КМ. До сада ништа није рађено. Ја нисам хтио да будем на челу општине која је само стагнирала. Зато сам донио одлуку, јер мислим да са политиком СНСД можемо доста урадити - додао је он.