latinica  ћирилица
08/11/2025 |  16:58 ⇒ 17:32 | Аутор: СРНА

Новић: Додик се не допада Бошњацима јер се снажно бори за Српску

Предсједник СНСД-а Милорад Додик не допада се бошњачким политичарима јер се снажно бори за Републику Српску, изјавио је предсједавајући Клуба српског народа у Дому народа Парламентарне скупштине БиХ Средоје Новић.
Средоје Новић - Фото: РТРС
Средоје НовићФото: РТРС

Новић је, поводом позива предсједника СДА Бакира Изетбеговића да "Додик буде одстрањен из политичког живота", рекао да бошњачка елита још не схвата да је дијалог у БиХ једини пут у будућност.

Он је указао на контрадикторности у изјави Изетбеговића који каже да ће разговарати са лидером ХДЗ-а Драганом Човићем јер га је народ изабрао, а за Додика тражи елиминацију са чела странке иако је за њега гласало неколико стотина хиљада грађана Републике Српске.

- Ваљда му се не допада јер се снажно бори за Републику Српску. Таква мржња се ријетко рађа и не доприноси БиХ, напротив разара њено основно ткиво на коме би требала да почива - равноправност сва три народа и поштивање воље исказане на изборима - нагласио је Новић за Срну.

Према његовим ријечима, Изетбеговићу и слични њему увијек сметају представници из Републике Срспке који се залажу за дијалог и који воле Републику Српску.

- Понекад се чини да би избори у Републици Српској требали да резултирају по његовој жељи. Вјерујем да би и тада та љубав трајала до прве кривине. Оканите се тога, покажите флексибилност, поштовање према другом и другачијем без обзира колико га цијенили - поручио је Новић.