latinica  ћирилица
15/11/2025 |  14:32 | Аутор: СРНА

Предложен притвор за ухапшене у акцији "Беретка"

Тужилац Тужилаштва кантона Сарајево предложио је једномјесечни притвор Јовану Лиздеку, Бернаду Кајанији и Едвину Имамовићу који су ухапшени у јучерашњој акцији "Беретка" након што је код њих пронађено скоро 39 килограма дроге.
Тужилаштво Кантона Сарајево (Фото:pravosudje.ba) -
Тужилаштво Кантона Сарајево (Фото:pravosudje.ba)

Код њих је приликом јучерашњег претреса пронађено и одузето више различитих паковања кокаина, спида и марихуане, укупне количине 38,8 килограма, одређена количина готовог новца, осам мобилних телефона, инострани лични документи за које постоји основ сумње да су фалсификовани и бројни други предмети од интереса за истрагу.

Заплијењени су наркотици уличне вриједности више од пола милиона конвертибилних марака.

Провјером у релевантним базама података, утврђено је и да је за Имамовићем расписана међународна централна потјерница.

Поступајући тужилац је притвор предложио због опасности да би боравком на слободи могли поновити кривично дјело, док се Имамовићу додаје и опасност од бјекства, преносе федерални медији.

О притвору треба да се изјасни Општински суд у Сарајеву.