latinica  ћирилица
03/12/2025 |  17:28 ⇒ 20:05 | Аутор: РТРС

Почеле консултације за израду буџета за наредну годину (ВИДЕО)

Почеле су консултације о буџету Републике Српске за наредну годину. Први на састанку са предсједником Владе Савом Минићем данас представници организација и удружења проистеклих из Одбрамбено-отаџбинског рата. Предсједник Борачке организације Радан Остојић послије састанка рекао је да очекују још разговора о буџету, јер нису задовољни предложеним рјешењима када је у питању та популација. Минић је рекао да се ради о, за њега, најважнијој популацији и да ће преговори бити настављени како би се нашло заједничко рјешење.
Минић - удружења проистеклих из Одбрамбено-отаџбинског рата - Фото: СРНА
Минић - удружења проистеклих из Одбрамбено-отаџбинског ратаФото: СРНА

Није било договора са Владом о буџетском оквиру за наредну годину када је ријеч о организацијама проистеклим из Одбрамбено-отаџбинског рата. Предсједник Борачке организације Радан Остојић подсјећа да се ради на Нацрту измјена и допуна Закона о правима бораца, и да су очекивали више средстава из буџета за борце.

- Увидјели смо да нису укалкулисана рјешења која смо ми предвидјели кроз приједлог закона. Самим тим нисмо се данас ништа могли договорити. Преговори ће бити настављени док се не постигне споразум - рекао је предсједник Борачке организације Републике Српске Радан Остојић.

Исто то тврди и премијер Саво Минић. Каже да се ради о његовим саборцима и полулацији коју он увијек ставља на прво мјесто када је ријеч о консултацијама о буџету.

- С њима ћемо разговарати док се не дооговримо. Вјероватно опет нећемо бити на крају сви задовољни у потпуности, али ћемо направити консензус и бићемо сигурно сагласни с тим - каже предсједник Владе Републике Српске Саво Минић. 

Влада би требало да достави приједлог буџета најкасније до сљедећег четвртка, до када би требало да буду обављене консултације и са осталим социјалним партнерима. Све ово поклапа се и са првих 100 дана рада нове Владе, у којима се између осталог суочила са наслијеђеним проблемима у Шумама, проблемима у Електропривреди, а ускоро ће се детаљније позабавити и стањем у Жељезницама.

- Морамо уређивати једну по једну област, они министри који су задужени за те области мораће се још потрудити. Сљедећа година ће бити сигурно још доста интензивнија - каже Минић.

Минић каже да је генерално задовољан радом кабинета, али да ће све замјерке ће ускоро представити јавности и појединим министрима. Уколико буде потребе, каже да ће предложити и конкретне промјене у свом кабинету.