latinica  ћирилица
09/12/2025 |  08:29 ⇒ 08:52 | Аутор: РТРС

Селак: Позивам институције да уђу у борбу са корупцијом; Република Српска створила све предуслове (ВИДЕО)

Позивам све јавне институције, судије и тужиоце да уђу у обрачун са корупцијом у Републици Српској, јер је Српска створила све предуслове за то, рекао је за Јутарњи програм РТРС, Горан Селак, министар правде Републике Српске.
Горан Селак - Фото: РТРС
Горан СелакФото: РТРС

Министарство правде Републике Српске јуче је почело са обиљежавањем Међународног дана борбе против корупције.

- Обиљежавање овог дана како на свјетском нивоу, обиљежава се и у Републици Српској. Циљ нам је пробудити свијест грађана да пријаве корупцију - навео је Селак.

Он истиче да ће данас у склопу обиљежавања овог дана посјетити Универзитет у Бањалуци и одржати предавање студентима на ову тему.

Селак је позвао грађане Републике Српске да пријављују корупцију те да се не плаше.

- Министарство правде посједује апликацију путем које грађани могу пријављивати корупцију. На самој апликацији грађани ће моћи пратити своју пријаву. Циљ нам је да грађани буду наши партнери у борби против корупције - навео је Селак. 

Истакао је да се кампање морају радити током читаве године, а не само један дан у години.

- Свако ко учествује у корупцији било на начин да даје или узима, мора да зна да на тај начин не ради само против себе већ и против грађана Републике Српске. Сваки дар или новац у корупцији који заврши у нечијем џепу, ускраћује рад своје локалне заједнице - навео је Селак.