latinica  ћирилица
11/02/2026 |  22:17 ⇒ 22:51 | Аутор: РТРС

У Банском двору премијерно изведена представа "Пепељуга - Зимска бајка" (ВИДЕО)

У Културном центру Бански двор, пред бањалучком публиком, премијерно је изведена представа "Пепељуга – Зимска бајка" у извођењу украјинског театра сјена "Теулис".
У Банском двору премијерно изведена представа "Пепељуга - Зимска бајка" - Фото: РТРС
У Банском двору премијерно изведена представа "Пепељуга - Зимска бајка"Фото: РТРС

Ријеч је о сценском спектаклу, који кроз игру свјетла и сјена, покрет и музику, доноси чаробну позоришну причу за све генерације.

- Ја имам сада искуство са ове турнеје и могу да кажем да је овај вид позоришта врло компликован и врло захтјеван и врло комплексан. Мислим чак да је много комплекснији од обичног позоришта зато што ови умјетници који изводе програм у позоришту сјенки, поред тога што морају да имају глумачке способности, морају да буду и добри балетани, добри играчи, да имају велику физичку кондицију - истакао је том приликом организатор догађаја Зоран Ђурић.