Партизан гостује код Ефеса са циљем да продужи рекордни низ побједа у Евролиги

Партизан се налази у серији од шест узастопних побједа у Евролиги, што му је рекорд у клупској историји, а прилику да га подебља имаће у Истанбулу.
У престоницу Турске екипа Партизана стиже послије велике побједе у "вијечитом дербију" пред гостујућим навијачима Црвене звезде, што би требало да буде велики замах за посљедња три кола.
Жоан Пењароја је препородио екипу, која се налази у најбољој форми у овом тренутку у такмичењу, уз израелски Макаби и Жалгирис.
Међутим, ова утакмица нема такмичарски задатак ни за један од тимова, јер немају шансе за било какав пласман. Ефес се налази у горој позицији јер је тренутно претпоследњи тим на табели са учинком 10/25, док је Партизан на 15/20 на 14. позицији.
Екипа Партизана игра тимску кошарку, а осим Пењароје, најзаслужнији за то је Карлик Џонс. Американац од повратка на паркет послије повреде биљежи неке изванредне партије и биће прави изазов да га "црно-бијели" задрже у тиму и наредне сезоне.
Осим њега, Стерлинг Браун се налази у фантастичној форми, што је потврдио против Звезде када готово није могао да промаши шут. Пробудили су се и Шејк Милтон и Дилан Осетковски, а центарска линија "црно-бијелих" игра све боље из меча у меч.
Ефес је од почетка сезоне промјенио чак три тренера, пошто је на почетку тим предводио српски стручњак Игор Кокошков. Он је убрзо смијењен и на његово мјесто сјео је Томислав Мијатовић, али он је био само привремено рјешење.
Искусни шпански стручњак преузео је Ефес и постао трећи тренер ове сезоне, али ни он није успио да подигне екипу. Додуше, треба рећи да је турски тим већи дио сезоне играо без најбоље играча и једног од најбољих бекова лиге Шејна Ларкина.
Ефес се налази у серији од четири узастопна пораза, а већи дио времена током сезоне провели су у доњем дијелу табеле Евролиге. Уз то, доживјели су и неке тешке поразе од ривала у елитном такмичењу.
У досадашњим сусретима од повратка Партизана у Евролигу, Ефес води са 3-2 у побједама, а посљедњи меч добили су "црно-бијели" у "Београдској арени" на почетку сезоне.
Када су у питању мечеви у Истанбулу, Партизан је до сада сваки пут губио мечеве када гостује код њега, а посебно тежак пораз је био прошле године у марту. Тада је Ефес славио са 22 разлике у "Арени".
Распоред 36. кола Евролиге:
Уторак:
Хапоел Тел Авив - Фенербахче 95:80
Жалгирис - Дубаи 65:77
Црвена звезда - Париз 94:81
Олимпијакос - Реал Мадрид 102:88
Барселона - Панатинаикос 79:93
Валенсија - Олимпија Милано 102:96
Виртус - Бајерн 80:85
Басконија - Макаби 101:98
Сриједа:
Анадолу Ефес - Партизан 19.30
Монако - Асвел 19.30
