Булштајн: Над Србима почињен геноцид и то је истина; Српска наш најбољи пријатељ (ВИДЕО)

- Постоје поједини који желе да ту истину замаскирају. Ми то нећемо дозволити. Ми ћемо да представимо доказе о људима који су учествовали и били у томе прије 80 година - јасан је Булштајн.
Навео је да ће у Доњој Градини сјетити се свих жртава и свега што се десило прије 80 година.
- Постоји још једана повезница међу нашим људима, Срба и Јевреја .А то је да је једна од главних особа која је руководила страшним злочинима против Срба и Јевреја током Другог свјетског рата Аламаиди Хусејин, који се састао са Хитлером. Расправљао је о томе да доведе Холокауст на Балкан. Овдје је успоставио муслиманске дивизије и ми нећемо да дозволимо другима да маскирају истину - навео је Булштајн.
Истакао је да Срби и Јевреју немају право на заборав.
- Наша обавеза је да се сјећамо и да преносимо то на сљедеће генерације - истакао је он.
Навео је да су везе Републике Српске и Израела јаке и да је Српска без сумње најбољи пријатељ Израела.
- Можете то осјетити и на погледу политичких веза између Израела и Републике Српске, као и на другим нивовима. Лидер СНСД-а Милорад Додик је пре три мјесеца посјетио Израјел и не само да се срео са премијером Израела и другим лидерима наше земље, већ била му је додијељена награда у нашем парламенту. То је значајна награда - истакао је Булштајн.
Нагласио је да ће Српска и Израел наставити сарадњу и у будућности.
- Имамо заједничке вриједности и заједничку историју. Неопходна је и економска сарадња и циљ је да се привуку израелске инвестиције. Можемо доста пружити у техничком смислу и желимо то подијелити са пријатељима - изјавио је Булштајн.
