Mtel baner
latinica  ћирилица
23/05/2026 |  13:08 ⇒ 13:09 | Аутор: РТРС

Випотник: Састанак у Требињу добар и плодотворан

Министар Бојан Випотник био је члан делегације Владе Републике Српске која се данас у Требињу састала са делегацијом Владе Републике Србије.
Бојан Випотник - Фото: РТРС
Бојан ВипотникФото: РТРС

- Имали смо изузетно добар и плодотворан састанак, који ће, у то сам сигуран, имати бројне конкретне резултате, не само за грађане Српске и Србије, него и за цијели регион, оцијенио је данашњи састанак министар Випотник.

-Упознали смо колеге из Србије да смо завршили све административне процедуре у вези са Студијом утицаја на животну средину за пројекат изградње и рада аеродрома у Требињу, укључујући и обавезе према Еспоо конвенције, каже министар Випотник и истиче:

- Очекујемо да инвеститор ускоро комплетира прописану документацију и поднесе захтјев за еколошку дозволу за овај инфраструктурни пројекат. Министарство је кадровски и технички спремно да изда еколошку дозволу у прописаним роковима.

Министар је подсјетио да је еколошка дозвола услов за покретање поступка за издавање грађевинске дозволе.

- Радује ме што ћемо ускоро имати нови састанак у Бањалуци, како бисмо додатно унаприједили досадашњу сарадњу и конкретизовали сталне активности из наше ресорне надлежности, закључује министар Бојан Випотник.