latinica  ћирилица
18/06/2026 |  17:22 ⇒ 18:05 | Аутор: РТРС

БОРС: Јавно прозвати начелнике и градоначелнике који нису поступили према налогу Владе Српске (ВИДЕО)

Сједница Предсједништва Борачке организације Републике Српске одржана је данас у Бањалуци, а једно од најважнијих питања било је запошљавање дјеце погинулих бораца.
Сједница БОРС-а у Бањалуци - Фото: РТРС
Сједница БОРС-а у БањалуциФото: РТРС

Све је присутнији проблем напада појединих медија на Борачку организацију Републике Српске, истакнуто је на сједници Предсједништва ове организације.

Ако за 15 дана не буде помака у запошљавању 500 дјеце погинулих бораца, Борачка организација најавила је да ће јавно прозвати начелнике и градоначелнике који нису поступили према налогу Владе Српске.

Министар рада и борачко-инвалидске заштите Републике Српске Радан Остојић је осудио, како је рекао, актуелну и нечасну медијску харангу коју према БОРС-у и његовим члановима, без икаквих доказа, врше опскурни портали и људи са лажних профила на интернету.

- Ако је било ко из БОРС-а направио кривично дјело или нешто злоупотријебио, тражим од институција Српске да га позову на одговорност и да буде процесуиран. Али ово што се дешава нема смисла. Како год, БОРС ће остати јединствен и сложан ради очувања Српске и бољег положаја борачких категорија, те мира и слободе у Републици - рекао је Остојић.

Како је наглашено, запошљавање дјеце погинулих бораца остаје један од приоритета.

- Ако за 15 дана не буде помака у запошљавању 500 дјеце погинулих бораца, Борачка организација ће јавно прозвати начелнике и градоначелнике који нису поступили према налогу Владе Српске - истакли су у БОРС-у.

Остојић позвао је јавне институције и предузећа да буду ажурнији када је ријеч о запошљавању дјеце погинулих бораца.

- Надам се да ће то схватити као задатак и моралну обавезу која је далеко раније требала да буде испуњена. То је најмања што можемо да учинимо за наше погинуле саборце - рекао је Остојић.

Предсједник Предсједништва БОРС-а Милован Гагић рекао је да дају пуну подршку ресорном министру и премијеру Сави Минићу да заврше процес запошљавања дјеце погинулих бораца.

- Ресорни министар је запослио двоје дјеце, а остали на локалним и другим нивоима праве се глуви. Нису схватили озбиљно налог Владе и премијера Минића, што БОРС осуђује. Запошљавање дјеце погинулих бораца није и не смије бити играрија, поручио је Гагић.