Селак и Панферов разговарали о јачању сарадње министарстава правде Српске и Руске Федерације

Министар Селак је захвалио на досадашњој сарадњи и подршци коју Руска Федерација пружа Републици Српској, истичући да су међусобно уважавање, поштовање надлежности и развој институционалних веза важан предуслов за даље јачање односа.
На састанку је потврђена спремност за наставак институционалне сарадње и њено унапређење у областима из надлежности министарстава правде, укључујући правосудне институције и систем извршења кривичних и прекршајних санкција, при чему су саговорници оцијенили да данашњи састанак представља важан корак ка њеном даљем јачању.
Током разговора истакнут је значај поштовања међународног права, владавине права и уставних надлежности институција као темеља правне сигурности и стабилности.
Влада Српске донијела Уредбу о обједињеном извјештају о пословању јавних предузећа
- Поштовање међународног права, уставног поретка сваке државе и демократских институција представља темељ правне сигурности и стабилности сваког друштва - поручио је министар Селак.
Састанак је одржан у оквиру службене посјете делегације Републике Српске Руској Федерацији и учешћа на 14. Петербуршком међународном правном форуму.
