Милић: Идентитети не смију бити повод за подјеле

Погрдни коментари упућени Милићу и позиви да му се "поломе ноге" услиједили су након објаве текста на порталу "Брчански форум" који га прозива за истицање заставе Републике Српске у градском парку током манифестације "Конференција беба".
Милић је појаснио да је то манифестација чији је званични покровитељ Министарство за породицу, омладину и спорт Републике Српске и истакао да никоме не треба да сметају заставе нити било која друга национална обиљежја.
Нагласио је да способност друштва да прихвати различита обиљежја без страха и нервозе представља стварну мјеру зрелости једне заједнице.
Милић је указао да будућност заједнице мора почивати на сарадњи, солидарности и толеранцији, а да расправе о овој теми упорно подгријавају дежурни интернет-душебрижници и политички маргиналци са другачијим циљем да толеранције не буде.
Он је рекао да су непримјерени примјери изразита мањина на свим страна у дистрикту, уз закључак да Брчко треба да буде главни град толеранције у БиХ и мјесто гдје се досљедно живи принцип "живи и пусти друге да живе са својим увјерењима".
