Лавров: Москва предлаже Кијеву преговоре, а не капитулацију

Према његовим ријечима, Русија предлаже Украјини споразум који ће осигурати законска права свих народа који живе у Украјини.
Како је додао, ако Запад одлучи да спусти нову "гвоздену завјесу" испред Русије, "нећемо бринути и наћи ћемо друге могућности за развој".
Лавров је истакао да Украјина има технолошки и технички потенцијал да направи нуклеарно оружје, али да Русија то неће дозволити. Након завршетка сукоба, Украјинци сами треба да одлуче како ће даље да живе, рекао је шеф руске дипломатије.
- Украјинци сами треба да одреде како ће даље живјети након што се заврши овај сукоб који су они почели, а који ми покушавамо да завршимо. О томе се сада разговара у политичким круговима. Ја не учествујем у тим дискусијама. Јасно полазимо од тога да то треба да буде мишљење свих народа који живе у Украјини - рекао је Лавров у интервјуу за "Ал џазира".
