Новаковић Бурсаћ: Инструкција ДКП-у не постоји јер је није донијело Предсједништво БиХ

- На дјелу опет видимо узурпацију позиције предсједавајућег Предсједништва БиХ Жељка Комшића, тако и узурпацију надлежности самог Предсједништва у области вођења спољне политике од стране параструктура - изјавила је Бурсаћева Срни.
Према њеним ријечима, очито је да је ситуација у Украјини искориштена као повод, а на дјелу је континуитет удара на уставну структуру, надлежности и базичне принципе на којима БиХ почива и треба да функционише с циљем централизације процеса и доношења одлука по вољи једне, бошњачке, стране у БиХ.
Она сматра да Комшић оваквим потезима "опет демонстрира разлоге свог избора за другог бошњачког члана Предсједништва, али и склоност за лажирање и манипулацију".
- Кад пристанете на узурпацију воље једног народа, логичан слијед је узурпација надлежности и свега другог што друго буде затребало - истакла је Бурсаћева.
Она је додала да мора да се скрене пажња и на дјеловање одређених представника српског народа у заједничким институцијама, "оних по сарајевским мјерилима врло подобних и пожељних, али без легитимитета у изборној вољи српског народа".
- Имајући на уму да је један од њих који долази из реда СДС-а, самозвани ефендија Љубо Грковић са позиције помоћника министра иностраних послова упутио ову лажирану инструкцију у ДКП мрежу, јасно је што су СДС и ПДП били и остали пожељни партнер политичком Сарајеву. Извршавају људи шта год им се каже, јер тако плаћају цијену њиховог нелегитимитета у сарајевским фотељама - оцијенила је Бурсаћева.
Према њеним ријечима, ко зна који пут показује се штетност дјеловања ПДП-а и СДС-а у заједничким институцијама, јер "документи попут Стратегије спољне политике БиХ 2018-2023. који је написао Игор Црнадак а усвојио Младен Иванић служи као темељ за провођење политике супротне вољи Републике Српске и српског народа у БиХ".
- Када имате ситуацију да бошњачки политички представници не желе да Предсједништво ради свој посао, да води спољну политику и да подржавају праксу наметања закона од страних држављана, онда је јасно ко руши институције ове земље, а самим тим и земљу - закључила је Бурсаћева.
