Шмит: Посљедњи позив политичарима да формирају Владу; ФБиХ у политичком застоју (ВИДЕО)

- Истекао је рок за формирање Владе, то значи да изборни резултати не могу бити у потпуности спроведени. Након бројних разговора подсјетио бих све политичке актере на њихову одговорност, у супротном опредјељен сам у намјери да испоштујем вољу народа - рекао је Шмит.
Како он додаје, Федерација се налази у политичком застоју.
- Федерација се налази у политичком застоју, овдје се не ради о суштинском неслагању, овдје се ради о борби политичких странака за моћ. Овај тренутни застој не може потрајати и воља бирача мора бити спроведена, у супротном демократија на овом простору нема смисла - додаје Шмит.
Шмит каже, да ФБиХ има шансу, која јој је пружена кроз кандидатски статус за будуће чланство ЕУ, те да ту шансу мора и искористити.
Позвао је још једном, одговорне политичаре да испуне вољу грађана, те да формирају Владу.
- Одговорни политичари морају контрукстивно радити. Од њих очекујем да дођу до ријешења за превазилажење застоја до којег је дошло - истиче Шмит.
Конференцију за новинаре, Шмит је закључио позивом политичким актерима да се уразуме, те истакао да додатног коначног позива за формирање Владе ФБиХ неће бити.
