

Децембарске пензије у Србији увећане за 10,9 одсто, исплата прије Божића

Он је то рекао приликом обиласка Дневног центра и клуба за старије "Игор Холодков" и навео да су пензије сада сигурне и безбједне, а не као 2012. године, када је просјек био око 202 евра, а земља на ивици банкрота.
- Уз помоћ Фонда ПИО, Банке Поштанска штедионица и државног буџета, наравно, потрудићемо се да сви повишицу добију прије Божића. Годинама пензије увећавамо изнад нивоа инфлације и наставићемо да их повећавамо и у будућности - истакао је Мали.
Навео је да ће држава улагати и у клубове за старе и љепши живот у трећем добу.
Мали је пензионерима пренио поздраве предсједника Александра Вучића, који је данас требало да их посјети, али до те посјете, како је рекао Мали, није дошло због најновијих догађаја на Косову и Метохији и конференције за новинаре коју ће предсједник Вучић одржати у 11 часова.
Мали је корисницима Дневног центра и клуба за старије у име предсједника Србије уручио и поклоне.