

Затворен Градски олимпијски базен у Бањалуци; Немар или политички обрачун? (ВИДЕО)

Дјеца остају без тренинга, а клубови без термина и припрема за такмичења. Од надлежних захтИјевају да се овај проблем коначно системски ријеши.
Одлука о поновном затварању градског олимпијског базена највише је погодила младе рекретивце, дјецу и њихове родитеље који су принуђени да се за тренинге од сада сами сналазе.
Стојан Кукрика, само је један од разочараних родитеља који сматра да је сваки дан без тренинга за дјецу, пропуштена прилика.
- Разочарани наравно ситуацијом ово није први пут да се дешава. Аквана је јако мала и препуњена. Немају адекватан трнинг. Фортуна, слична ситуација нажалост, то је проблем који ће да се даље деградира ако се не рјеши. Треба ријешити проблем, једном за свагда - каже Кукрика.
Незадовољство влада и међу пливачким клубовима. Многи се припремају за регионална и међународна такмичења али без базена, кажу то је немогуће. Борац, један од наших најтрофејнијих клубова, одлуком о затварању базена сада се налази у великим проблемима.
- Проблем је у руководству базена. Они су очигледно неспособни да пронађу средства и онда преко дјеце и пливачких клубова покушавају да дођу до средстава притисцима, то је злоупотреба дјеце и ми то нећемо дозволити - навео је Жељко Панић, директор Ватерполо клуба Борац.
Из руководства Акване наводе да је базен затворен јер се суочавају са недостатком основих услова за рад.
- То подразумијева услугу спасилачке службе, једноставно не можемо да обезбједимо то . Нисмо у могућности са овим приходима које можемо да остваримо. Ево сада у воденом парку нешто успјевамо, али то је недовољно да покрије све расходе које прави градски олимпијски базен - изјавио је Стево Лазић, директор "Акване".
Из Скупштинске већине поручују да ће тражити смјену руководства Акване, јер је то једини начин да се, како кажу стане у крај криминалу и злоупотреби положаја.
- Драшко Станивуковић даје бесплатне термине клубовима а онда приватни клубови наплаћују родитељима од 60 до 100 марака мјесечно за тренинге. Сав новац који родитељи плате клубу остаје у клубу. Они граду плате симболичне износе за закуп, тек толико да могу рећи да су нешто платили - изјавио је Љубо Нинковић, предсјендик Скупштине града Бањалука.
Да ли ће градске власти пронаћи рјешење или ће млади остати без јединог олимпијског базена у Бањалуци гдје се могу спремати се за такмичења, остаје да се види. За сада је једини базен за припрему му спортских клубова- затворен до даљњег.