

Грађани Приједора добијају топле радијаторе прије 15. октобра
Већина грађана у градској језгри користи услуге централног гријања.
- Гријање је било добро. Ми смо тамо на Пећанима, тамо је гријање баш добро. Мени је исплативо и задовољна сам - рекао је један од грађана.
Стицајем техничких околности, неки грађани су морали да искључе централно гријање па просторије загријавају на дрва.
- Сад имам на дрва, сама живим и онда ми је то, али је лошије него кад сам имала централно. Трошим и струју и дрва и већи ми је можда издатак - поручила је једна приједорчанка.
Мишљења су подијељена. Има и оних који су пронашли друге начине загријавања просторија.
- Ми смо одлучили да се гријемо на пелет зато што нам је у први мах било исплативије. Зато што је мјера права, 67 врећа, по 15 кила. Купујеш дрва, ту има калирања, опада - истакао је један грађанин.
За постојеће и нове кориснике услуга централног гријања, цијена ће бити на прошлогодишњем нивоу од двије марке и једанаест пфенига по квадратном метру.
Директор Топлане Приједор, Душко Милетић поручује да се котлови данас потпаљују.
- До краја седмице требали би сви грађани града Приједора који се грију топлотном енергијом да имају топле радијаторе у својим становима - закључио је Милетић.
Услуге централног гријања користи око три и по хиљаде корисника. Сезона гријања ће трајати до 15. априла.