latinica  ћирилица
04/05/2026 |  15:51 ⇒ 16:41 | Аутор: РТРС

Минић: Очекујем промјену става Савјета безбједности о незаконитом дјеловању Шмита

Поводом најављене сједнице Савјета безбједности УН-а, 12. маја, очекујем промјену њуховог става о незаконитом дјеловању Кристијана Шмита у БиХ јер се, међународна политика према БиХ знатно мијења, поручио је премијер Српске Саво Минић.
Саво Минић - Фото: РТРС
Саво МинићФото: РТРС

- То очекујем због тога што сам свим амбасадорима са којима сам разговарао истакао колика је штета за БиХ када се неименовани странац правно иживљава над системом, као у случају предсједника Српске Милорада Додика - рекао је Минић и  нагласио да сви амбасадори знају да је Шмит наметнуо законе и да они нису донесени у Парламентарној скупштини БиХ, а упознати су и о дјеловању Суда БиХ. 

Влада Републике Српске доставила је Савјету безбједности УН извјештај у којем је упозорила на нелегитимно дјеловање Кристијана Шмита у БиХ.