Земље Западног Балкана, међу којима и Босна и Херцеговина, придружиле су се Европском зеленом плану потписивањем Софијске декларације 2020.године и прихватиле низ обавеза у подручју заштите животне околине, с циљем да Европа као континент постане карбонски неутрална до 2050.године. Како се одвија имплементација агенде у области заштите ријека и које се активности планирају провести, укључујући и наводе из посљедњег Извјештаја Европске комисије о БиХ у овој области.
Тема емисије Европска унија и ми на програму Радија Републике Српске је енергетско сиромаштво.
Сазнаћете одговоре на питања шта је енергетско сиромаштво, колико код нас има енергетски сиромашних домаћинстава, како се енергетски систем прилагођава транзицији и обавезама према Енергетској заједници и процесу приступања Европској унији, каква ће бити енергетска будућност?
У оквиру четверогодишњег пројекта Европске уније за пољопривреду (ЕУ4Агри) од 2020-2024 године доступно је двадесет милиона евра за пољопривреднике,мoдернизацију пољопривредно-прехрамбеног сектора, нова радна мјеста и економски опоравак од Covid-19.У којој мјери наши пољопривредници користе могућност добијања бесповратних средстава Европске уније и колико је пројеката до сада реализовано?
Да би земља која има аспирацију да постане чланица Европске уније могла у већем капацитету користити средства ЕУ фондова треба да успостави систем како би самостално управљала добијеним средствима. Поред тога, неопходно је да има администрацију обучену за обављање овог посла.
У претпразнично новогодишње вријеме купује се пуно више него током године традиционалним одласком у трговине или путем Интернета. Све више потрошача у Босни и Херцеговини користи могућност куповине робе или услуга помоћу wеб или мобилних апликација. Колико су потрошачи код нас заштићени и да ли су упознати са својим правима?