Европска унија подржава развој одрживог туризма у Босни и Херцеговини и наставља улагања у овај сектор. Бројне су могућности за кориштење средстава Европске уније. Да би се реализовале потребан је стратешки приступ односно израда стратегије за туристичке дестинације и туристичке производе прилагођене тржишту.
Музеј савремене умјетности у Бањалуци , Културни центар Требиње, Умјетничка колонија Даниловград и Меморијал Павла Бељанског из Новог Сада четири су установе културе које учествују у пројекту Европске уније „Ребрендирање установа културе“. Регионални пројекат програма Креативна Европа са пола милиона евра суфинансира Европска унија.
Климатске промјене и временски екстреми су све чешћи у нашем подручју. Свједоци смо промјена количине и распореда падавина у току године, краћих појава интензивних падавина, као и дужих сушних периода. Да ли Босна и Херцеговина, девет година након великих поплава 2014.године, има систем управљања ризиком од поплава и колико се улаже у унапрјеђење и усклађивање законодавства са европским у овом сектору.
Развој инфраструктуре за дигиталне технологије један је од најважнијих циљева за свако друштво и економију. Све више домаћих компанија, уз финансијску подршку Европске уније, почиње да ради на трансферу пословних процеса како би ефикаснијим пословним процесима допринијели продуктивности и конкурентности на тржишту.
Међу највећим узроцима загађења животне средине је лоше управљање отпадом. Ова област обухваћена је у Зеленој агенди за Западни Балкан -стратегији коју су прихватиле земље регије на самиту у Софији 2020.године.Шта је урађено до сада у смислу приближавања циљевима Зелене агенде која слиједи климатске политике Европске уније?
ИНФОРМАТИВНИ ПРОГРАМ
Јутарњи програм: ТЕМА ЈУТРА:Дигитализација наставе–корак уназад? Уредник и водитељ Бранка Кукаљ 06:05 | уторак, 03. Октобар
Психолошко савјетовалиште на УНИБЛ међу ријеткима овог типа!